Képek sorozata, egyszerű párbeszéd, néhány hangutánzó szöveg, nagyon egyszerű felépítés. A képregények világa ilyen egyszerű, de célratörő, tömör mondanivalója egyedi módon jut el az olvasóhoz.
A hosszú, több százoldalas könyvek olvasása, főleg a gyermekkorban fárasztó, erős koncentráló képességet igényel, így általában a szülők vagy nagyobb testvérek olvasnak fel nekik. Tudományosan bizonyított tény, hogy kicsi korban sokkal gyorsabban tanulnak vizuális úton, mint más didaktikai eszközökkel, mint az olvasás vagy a hallás.
Ezért az utóbbi időben nem egy elemi iskolában próbálták alkalmazni, nem kis sikerrel a képregényeket, mint didaktikai eszközt. A mesék és tudományos-fantasztikus történetek világába való bevezetés a képregények segítségével a legegyszerűbb.
A néhány tíz oldal kép és szövegsorozatot nem fogja megunni a gyermek, nem igényel nagy koncentrációt, de ugyanakkor annyira leköti fantázia-képességét, hogy képzeletben továbbépíti a történetet. Ezt a képességet érdemes fejleszteni.