A banki folyószámlákon elhelyezett összegekre siralmasan kevés kamatot kapunk, viszont van egy másik lehetőség, amivel magasabb hozam érhető el. Azoknak lett kitalálva a megtakarítással kombinált életbiztosítás, akik hajlandóak legalább 10 évig havi 10 000 Ft-ot félretenni, mert így hamarabb meg tudják valósítani a céljaikat, mintha bankban tartanák a pénzüket. Erről a lehetőségről bővebben is olvashatsz a grantis.hu portálon.
A megtakarításos életbiztosítások technikailag hasonlítanak a kockázati életbiztosításokra abban, hogy életvédelmi funkciót is ellátnak, vagyis haláleseti és rokkantsági térítést egyaránt vállalnak. De ennek a konstrukciónak a legfőbb célja a befektetés általi tőkehalmozás. Két fő típusa létezik, a vegyes vagy hagyományos életbiztosítás, aminél a kamat olyan értelemben garantált, hogy egy megadott értéknél lehet több, de kevesebb nem. Ezért a tulajdonságáért fix kamatú életbiztosításnak is szokták nevezni.
Előnye, hogy kockázatmentes befektetés, viszont ez együtt jár azzal, hogy alacsony a hozampotenciálja. A másik típus a befektetési egységekhez kötött életbiztosítás, amelyiknél nem garantált a hozam, azonban nagyobb hozampotenciállal bír, mint a hagyományos életbiztosítás. Mindenképpen hosszú távú befektetés a megtakarítással kombinált életbiztosítás, bármelyik típusát választod is. Érdemes legalább 10 évre megkötni, de 15-20 év is lehet a biztosítói ajánlás. Elindítható egyszeri nagyobb összeggel, de a rendszeres befizetés sokkal gyakoribb.
Ezt fizetheted havi, negyedéves, féléves vagy éves ütemben. A befizetett összegeket hivatalosan biztosítási díjnak nevezik. A pénz, amit befizetsz, egy általad választott eszközalapba kerül, ami állampapírokból, kötvényekből, részvényekből, befektetési alapokból, ETF-ből álló értékpapírcsomag. Te választod a hozzád illő kockázati szintet és hozampotenciált, a befektető tevékenységet viszont már a biztosító magasan képzett alapkezelői végzik. Az egész területet átfogó írást is elolvashatsz az említett weboldalon.